Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to ważny dział stomatologii, jednak nie jest on praktykowany przez każdego dentystę. Stomatolog wykonujący zabiegi powinien mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz zaplecze techniczne. Wiele osób obawia się chirurgicznej ingerencji, lecz uspokajamy – współczesna praktyka w tym zakresie jest bezpieczna. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci odczuwali jak najmniejszy dyskomfort w trakcie zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Klinika Stomatologiczna Unimedex specjalizuje się w wykonywaniu zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych zabiegów pokrewnych chirurgii. Do prostych zaliczamy ekstrakcje zębów mlecznych i stałych. Prostym zabiegiem jest również nacinanie ropni i czynności związane z leczeniem stanów zapalnych. Bardziej skomplikowane zabiegi prowadzone są w momencie, gdy na przykład niemożliwe jest szybkie usunięcie zęba mądrości, zęba zatrzymanego czy też mocno zniszczonego, a wówczas zachodzi konieczność ingerencji chirurgicznej. Wykonujemy również między innymi resekcje, czyli usunięcie części zęba lub jego korzenia bez całkowitej ekstrakcji. Reasumując, co możemy Państwu zaproponować?

Proste zabiegi chirurgiczne:

  • ekstrakcje zębów mlecznych (inaczej usunięcie zęba),
  • ekstrakcje zębów stałych,
  • nacinanie ropni.

Pozostałe zabiegi chirurgiczne:

  • operacyjne zabiegi usunięcia zębów mądrości,
  • resekcje wierzchołków korzeni,
  • gingiwektomia, czyli wycięcie części dziąsła pod implant zębowy lub w celu planowanej protetyki,
  • usunięcie torbieli,
  • usunięcie włókniaków,
  • hemisekcje stosowane w leczeniu zębów wielokorzeniowych.

chirurgia stomatologiczna

Nasze wieloletnie doświadczenie kliniczne wykazało, że stosowanie PRF do minimum ogranicza występowanie innych powikłań.

Aby przyspieszyć proces gojenia ran i zminimalizować powikłania, po każdym zabiegu stosujemy fibrynę bogatopłytkową (PRF). Fibrynę pozyskujemy z krwi żylnej Pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem bądź w trakcie jego trwania. Proces jej otrzymywania jest bardzo prosty – pobraną krew umieszczamy w wirówce, z odpowiednią prędkością wirujemy, aż w środku próbówki powstanie skrzep fibrynowy. Powstała fibryna jest bardzo wytrzymała, elastyczna i łatwo ją uformować. Nasze wieloletnie doświadczenie kliniczne wykazało, że stosowanie PRF do minimum ogranicza występowanie powikłań po zabiegu.

Wielu Pacjentów unika leczenia zębów, co powoduje nasilenie się problemu, a w efekcie może rzutować również na ogólny stan zdrowia. W naszej Klinice wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są przez lekarzy specjalistów, którzy dbają o to, aby Pacjent nie czuł dyskomfortu spowodowanego leczeniem. Staramy się także zminimalizować ból, który w naturalny sposób towarzyszy wszelkim interwencjom chirurgicznym, zwłaszcza po ustąpieniu środków znieczulających.

Chirurgia stomatologiczna w Szczecinie

Pacjenci poszukujący pilnej pomocy w zakresie chirurgii stomatologicznej w Szczecinie mogą liczyć na szybki termin wizyty. Doskonale rozumiemy, jak dotkliwy ból może towarzyszyć niektórym przypadkom, dlatego zachęcamy do skontaktowania się z naszą Kliniką i przedstawienia sytuacji. Gwarantujemy, że udzielimy pomocy możliwie szybko i bezboleśnie. Prowadzona przez nas stomatologia zachowawcza wraz z działem chirurgii stomatologicznej wykorzystują nowoczesne i sprawdzone metody starające się uchronić ząb przed koniecznością wyrwania.

Jednocześnie wieloletnie doświadczenie oraz innowacyjny sprzęt pozwalają na sprawne ekstrakcje zębów stałych i mlecznych, przy jak najmniejszym odczuwaniu dyskomfortu w trakcie i po zabiegu. Dokładamy wszelkich starań, by stworzyć atmosferę, która zminimalizuje stres związany z usunięciem zęba i zapewnić Państwa, że wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonywane w naszym gabinecie są w pełni bezpieczne. W przypadku ekstrakcji zębów doradzimy rozwiązania pozwalające utrzymać estetykę uśmiechu.