Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna to ważny dział stomatologii. Stomatolog wykonujący zabiegi powinien mieć odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz zaplecze techniczne. Wiele osób obawia się chirurgicznej ingerencji, lecz uspokajamy – współczesna technologia jest bezpieczna. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Pacjenci odczuwali jak najmniejszy dyskomfort w trakcie zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej.

Klinika stomatologiczna Unimedex specjalizuje się w wykonywaniu zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych zabiegów. Do prostych zaliczamy ekstrakcje zębów mlecznych i stałych: Prostym zabiegiem jest również nacinanie ropni i czynności związane z leczeniem stanów zapalnych. Bardziej skomplikowane czynności prowadzone są w momencie, gdy na przykład niemożliwe jest szybkie usunięcie zęba mądrości, zęba zatrzymanego czy też mocno zniszczonego i zachodzi konieczność ingerencji chirurgicznej. Wykonujemy również między innymi resekcje, czyli usunięcie części zęba lub jego korzenia bez całkowitej ekstrakcji. Co jeszcze możemy Państwu zaproponować?

Proste zabiegi chirurgiczne:

  • Ekstrakcje zębów mlecznych
  • Ekstrakcje zębów stałych
  • Nacinanie ropni

Pozostałe zabiegi chirurgiczne:

  • Operacyjne zabiegi usunięcia zębów mądrości
  • Resekcje wierzchołków korzeni
  • Gingiwektomia
  • Usunięcie torbieli
  • Usunięcie włókniaków
  • Hemisekcje zębów
chirurgia stomatologiczna

Nasze wieloletnie doświadczenie kliniczne wykazało, że stosowanie PRF do minimum ogranicza występowanie innych powikłań.

Aby przyspieszyć proces gojenia ran i zminimalizować powikłania, po każdym zabiegu stosujemy fibrynę bogatopłykową (PRF). Fibrynę pozyskujemy z krwi żylnej pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem bądź w trakcie jego trwania. Proces jej otrzymywania jest bardzo prosty – pobraną krew umieszczamy w wirówce, z odpowiednią prędkością wirujemy, aż w środku próbówki powstanie skrzep fibrynowy. Powstała fibryna jest bardzo wytrzymała, elastyczna i łatwo ją uformować. Nasze wieloletnie doświadczenie kliniczne wykazało, że stosowanie PRF do minimum ogranicza występowanie innych powikłań.

Wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzane są przez lekarzy specjalistów, którzy dbają o profesjonalną i przyjemną atmosferę w gabinecie. Wielu Pacjentów unika leczenia zębów, a to może powodować nasilenie się problemu oraz późniejsze problemy nie tylko z uzębieniem, ale również ze zdrowiem. Dlatego dla naszych Pacjentów staramy się tworzyć jak najbardziej komfortowe warunki podczas przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych. Po leczeniu Pacjent jest otoczony szczególna opieką.