Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Korony CEREC – Stomatologia 3D

stomatologia cyfrowa 3d

Na czym polega zastosowanie techniki CAD/CAM w stomatologii?

Najprościej mówiąc polega na zastąpieniu klasycznego wycisku tzw. wyciskiem optycznym. Skaner wewnątrzustny z dużą dokładnością odwzorowuje oszlifowane zęby. Oprogramowanie pozwala na zaprojektowanie koron, mostów i licówek z wielką dokładnością i precyzją. Do niedawna wykonanie korony czy mostu było kilkudniowym procesem wymagającym zaangażowania dentysty i technika dentystycznego, a także kilku wizyt pacjenta w gabinecie. Dziś, mosty korony licówki CEREC mogą powstać nawet w niecałą godzinę. Jak to możliwe? Dzięki technologii CAD/CAM. Technologia nie stoi w miejscu i od 30 lat trwa intensywny rozwój cyfrowej stomatologii. Dziś, dzięki komputerowej technologii CAD/CAM, możemy Państwu wykonać mosty i korony porcelanowe, łączniki protetyczne do implantów, korony hybrydowe na implantach w ciągu jednej wizyty – bez nieprzyjemnego pobierania wycisku, bez wysyłania pracy do laboratorium protetycznego i oczekiwania na stworzenie koron. Nie ma potrzeby wykonywać koron i mostów tymczasowych.

Klinika stomatologiczna Unimedex zawsze podąża za najnowszymi technologiami.

Najszybciej rozwijająca się technologia w stomatologii

Do pracy używamy komputerowego systemu CEREC PREMIUM oraz InLab 15, składającego się z konsoli i wyposażonej w skaner wewnątrzustny i sprzężonej z komputerem frezarki 3D. Z perspektywy pacjenta, cały proces jest bardzo prosty i szybki. W pierwszej kolejności stomatolog oczyszcza ząb z kamienia, próchnicy i starych wypełnień. Następnie, zamiast tradycyjnych wycisków, przy użyciu skanera zewnątrzustnego wykonywany jest skan 3D zębów, a obraz trafia prosto do komputera. Na monitorze Pacjent i stomatolog widzą dokładnie odwzorowane zęby i dziąsła. Ogromną zaletą technologii CAD/CAM jest fakt, iż pacjent może uczestniczyć w procesie projektowania odbudowy protetycznej. Stomatolog konsultuje z nim kształt zęba, więc przy użyciu korony CEREC można nieco poprawić naturę.

Następnie projekt trafia do specjalistycznej frezarki 3D, która w porcelanowym bloczku frezuje Państwa nowy ząb, który będzie w takim samym kolorze i tak samo wytrzymały, jak naturalne zęby Pacjenta. Technologia umożliwia utworzenie wypełnień ceramicznych inlay, onlay i overlay. Wypełnianie inlay to inaczej uzupełnienie ubytków korony zęba, które bardzo dokładnie odwzorowuje ząb naturalny. Wykonuje się je z najwyższej jakości materiałów ceramicznych. Wypełnienie onlay pokrywa część guzków zęba i może być alternatywą dla korony, podobnie jak wypełnienie overlay, które pokrywa całą górną warstwę zęba.

Rodzaje koron dentystycznych

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są bardzo popularnymi uzupełnieniami stosowanymi w protetyce. Odznaczają się wysoką estetyką oraz wytrzymałością, ze względu na metalową lub cyrkonową podbudowę. Ten rodzaj koron najczęściej zaleca się przy leczeniu zębów bocznych. Korony porcelanowe charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Przy odpowiednim użytkowaniu mogą przetrwać nawet 20 lat.

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne stosowane są do przedniego oraz bocznego łuku zębowego, ponieważ wyróżniają się najwyższym poziomem estetyki. Korona jest bardzo podobna do zębów naturalnych. Korony pełnoceramiczne to obecnie najbardziej zaawansowany rodzaj koron protetycznych.

Korony hybrydowe

Korony hybrydowe to połączenie ceramiki i kompozytu. Tego rodzaju korony charakteryzują się wyjątkową odpornością na obciążenia oraz elastycznością. Korony hybrydowe to nowość w implantoprotetyce. Łączy ona w sobie łącznik do implantu i koronę. Dzięki systemowi CEREC wykonujemy ją na jednej wizycie.

Nasza Klinika dysponuje dwoma systemami CEREC:

  • Konsole do skanowania wyposażone w skanery wewnątrzustne
  • Frezarki do wykonywania odbudów In Lab MC Do zarządzanie maszynami stosujemy najnowsze oprogramowanie CEREC PREMIUM SW 4.4 oraz inLab 15.

Zapraszamy do kontaktu z nami, jeszcze dziś umówimy Państwa na wizytę w dogodnym terminie, podczas której lekarze stomatolodzy z Kliniki Unimedex dobiorą odpowiednią metodę leczenia.