Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Tomografia szczęki

Chcąc umożliwić naszym pacjentom dostęp do jak najnowocześniejszych metod leczenia uzębienia, wykonujemy badanie tomografii szczęki i żuchwy. To badanie w pełni nieinwazyjne, pozwalające na stworzenie pełnego i precyzyjnego obrazu. Dzięki temu możliwe jest dokładne zmierzenie wymiarów szczęki i uzębienia pacjenta, co z kolei przekłada się nie tylko na lepsze możliwości diagnostyczne w przypadku problemów z zębami, ale też na możliwość dopasowanie z większą szczegółowością implantów. Do wykonywania zdjęć wykorzystywana jest seria naświetleń promieniami rentgenowskimi, które następnie są przetwarzane przez program komputerowy, umożliwia nawet stworzenie w pełni trójwymiarowego obrazowania.

Znaczenie tomografii szczęki i żuchwy

Tomografia szczęki pozwala na przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki i odkrycie przyczyn problemów z uzębieniem oraz na łatwiejsze wyznaczenie sposobu leczenia. Inne badania mające na celu zobrazowanie struktury kości żuchwy i szczęki, takie jak m.in. pantomogram, nie zapewniają takiej dokładności. Tomografia szczęki i żuchwy służy także implantologii do tworzenia obrazu w interesujących lekarza płaszczyznach. To z kolei umożliwia ocenę wielkości kości oraz odległości między strukturami, na które trzeba mieć baczenie w trakcie planowania implantów zębowych. Badanie to usprawnia także diagnostykę i późniejsze specjalistyczne działania na uzębieniu pacjenta w przypadku chirurgii, ortodoncji czy endodoncji.

Jeżeli borykają się Państwo z problemami stomatologicznymi, które mogą być trudne w diagnozie i leczeniu bez specjalistycznych badań lub zastanawiają się nad założeniem implantów po ekstrakcji zębów, warto rozważyć tomografię szczęki wykonywaną przez naszą klinikę.