Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Wybielanie zębów

Jest wiele powodów, dla których można podjąć decyzję o wybielaniu zębów. Zęby mogą być przebarwione przez częste spożywanie kawy czy herbaty, pożółkłe od palenia tytoniu czy naturalnie wykazywać barwę, która może nie odpowiadać pacjentowi. Na każdy z tych problemów nowoczesna stomatologia ma skuteczne metody. W naszej klinice zabieg wybielania wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów i jest w pełni bezpieczny dla zębów. Jest to jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej, który pozwala w stosunkowo szybki i widoczny sposób poprawić wygląd zębów na długi czas.

Co warto wiedzieć przed wybielaniem zębów?

Przed przystąpieniem do wybielania zębów, należy dowiedzieć się, czy zabieg ten może zostać wykonany. Nie we wszystkich przypadkach stomatolog się zgodzi go przeprowadzić. Przeciwwskazaniami do wybielania jest m.in. próchnica, parodontoza czy zapalenie dziąseł. Po wywiadzie i zbadaniu jamy ustnej lekarz oceni, czy pacjent może skorzystać z wybielania.

Drugim ważnym aspektem jest higienizacja jamy ustnej. Dlatego przed przystąpieniem do zabiegu wybielania stomatolog z reguły przeprowadza dokładne, profesjonalne czyszczenie zębów mające na celu usunięcie znajdujących się na szkliwie osadów.

Skuteczność wybielania zębów w gabinecie

Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów, także w domowym zaciszu. Na rynku dostępne są specjalne pasty, płyny i proszki, mające za zadane przywrócenie naturalnej bieli zębów. Ich skuteczność jest różna i zależy zarówno od składu, jak i sposobu stosowania czy determinacji użytkownika. Żadna z tych metod nie jest jednak na tyle długotrwała i zadowalająca jak wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, które przy odpowiedniej higienie jamy ustnej może utrzymać się kilka lat. Dentysta, wyposażony w specjalistyczny sprzęt, środki i odpowiednią wiedzę, jest w stanie poprawić barwę szkliwa o kilka tonów bez ryzyka uszkodzenia szkliwa czy zębów.