Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Diagnostyka stomatologiczna i leczenie zębów

Naszym priorytetem jest świadczenie najwyższej jakości usług w zakresie diagnostyki stomatologicznej i leczenia zębów. Staramy się zapewnić Państwu krótki czas oczekiwania na wizytę, komfortowe i przyjazne warunki w naszym gabinecie stomatologicznym oraz pełne zadowolenie z przeprowadzonych zabiegów.

Rentgen zęba

Nieustannie rozbudowujemy naszą ofertę o nowe usługi, wprowadzamy do stałego wyposażenia najnowocześniejsze technologie i podnosimy nasze kwalifikacje, aby sprostać wysokim oczekiwaniom naszych Pacjentów. Prowadzimy szczegółową i wnikliwą diagnostykę stomatologiczną. Wykonujemy między innymi rentgen zęba przy użyciu cyfrowego RTG pantomograficznego, tomografię stożkową CBCT i cyfrowe, punktowe RTG zęba. Zaawansowany technologicznie sprzęt pozwala wykonywać również panoramiczne zdjęcie dające obraz zębów żuchwy, obu szczęk oraz części zatok pacjenta. Wykonywane jest przede wszystkim na początku leczenia stomatologicznego, ponieważ pozwala postawić lub potwierdzić diagnozę i zaplanować model leczenia.

Stawiamy trafną diagnozę

Wiele uwagi poświęcamy też ocenie stanu ogólnego Pacjentów. Wywiad, badanie przedmiotowe, badanie ciśnienia tętniczego jest codzienną praktyką w diagnostyce stomatologicznej. Pozwala na modyfikację postępowania leczniczego u Pacjentów np. z nadciśnieniem tętniczym, czy też przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, jak również Pacjentów po zawałach lub udarach. Na prośbę innych specjalistów, głównie kardiologów, wydajemy opinie przedzabiegowe, które określają stan zdrowia zębów i jamy ustnej.

Pacjenci Kliniki Stomatologicznej Unimedex mogą liczyć na miłą i fachową pomoc oraz profesjonalne podejście lekarzy stomatologów. Komfortowe samopoczucie Pacjenta jest dla nas równie ważne do przeprowadzenia prawidłowej diagnostyki dentystycznej. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie proponowanych przez nas zabiegów dentystycznych, zapraszamy do kontaktu. Chętne opowiemy o szczegółach związanych z indywidualnym leczeniem zębów oraz umówimy Państwa na wizytę.

Specjaliści różnych gałęzi stomatologii

Endodoncją zajmujemy się przy pomocy specjalistycznych lup, mikroskopów oraz endometrów, dzięki którym możemy precyzyjnie określić stan zęba, przeprowadzić leczenie, a na końcu wiernie odbudować jego kształt. Nowoczesne zaplecze techniczne zapewnia nam większą precyzję, a Państwu pełne zadowolenie z kanałowego leczenia zębów. W ramach zabiegów z zakresu endodoncji wykonujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem. Metoda ta pozwala na dokładne oczyszczenie kanałów i sprawne przeprowadzenie zabiegu. Wykorzystujemy również sprzęty cyfrowe, kamery oraz lupy, dostosowując narzędzia do indywidualnego przypadku. Stosujemy znieczulenie oraz materiały wypełniające, dzięki którym minimalizujemy uczucie dyskomfortu podczas zabiegu oraz wystąpienie bólu po zabiegu, gdy znieczulenie przestanie działać.

Endodoncja jest dziedziną, która pomaga uchronić zęby przed ekstrakcją. Gdy dojdzie do poważnych uszkodzeń w wyniku próchnicy, to właśnie leczenie kanałowe pozwala uniknąć konieczności usunięcia zęba. Choć implanty doskonale odzwierciedlają wyglądem naturalne zęby, jako dentyści o różnych specjalizacjach jesteśmy tego samego zdania – jeśli możliwe jest uratowanie naturalnego zęba, dołożymy wszelkich starań, by był znów zdrowy.

W przypadku chirurgii stomatologicznej, wykorzystujemy PRF (Platelet Rich Fibrin), czyli fibrynę bogatopytkową. Jest to uzyskiwana z krwi Pacjenta membrana fibrynowa wspomagająca gojenie i regenerację kości. Wykorzystywana jest głównie w chirurgii stomatologicznej, implantologii i medycynie estetycznej. Sam proces uzyskania PRF jest bardzo prosty – przed zabiegiem lub w trakcie jego trwania pobieramy krew od Pacjenta, która następnie zostaje z odpowiednią prędkością odwirowana, a w próbówce dochodzi do utworzenia skrzepu fibrynowego. To jedynie część z nowoczesnych technik stosowanych w naszej Klinice, szczegóły poznają Państwo sprawdzając z osobna wszystkie zabiegi, które wykonujemy.

Nasze usługi to:

dentysta