Menu

Jak wygląda zabieg zakładania implantów zębowych?

Jak wygląda zabieg zakładania implantów zębowych?
wszczepianie implantu

Implanty zębowe mają za zadanie zastąpienie naturalnych zębów, utraconych częściowo lub całkowicie. Składają się z dwóch części: korony oraz korzenia, produkowanego z tytanu i całkowicie tolerowanego przez ludzki organizm. Umieszczany jest on w kości wyrostka zębowego. Na sztucznym korzeniu montowana jest ceramiczna korona, odcieniem dopasowana do barwy pozostałego uzębienia pacjenta.

1) Konsultacja przed zabiegiem wszczepienia implantów

Każdorazowo zabieg wszczepienia implantów zębowych poprzedza konsultacja ze stomatologiem, podczas której pacjent jest zapoznawany ze specyfiką działania dentysty. Zostanie także zapytany o ogólny stan zdrowia, przebyte choroby oraz przyjmowane leki. Na końcu konsultacji wykonujemy tomografię komputerową oraz przeprowadzamy badania ogólnomedyczne.

2) Znieczulenie przed leczeniem implantologicznym

Zabieg wszczepienia implantów zębowych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jednym ze stosowanych rodzajów znieczulenia jest  komputerowy system podawania środka, uśmierzającego ból, za pomocą cienkiego urządzenia, co eliminuje odczucie rozpierania tkanek. Po nim można przejść do pierwszego etapu właściwego zabiegu.

3) Pierwszy etap wszczepienia implantów zębowych

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego jest osteotomia, czyli przygotowanie otworu pod implant za pomocą kalibrowanych wierteł. Ich wymiary odpowiadają średnicy oraz długości implantu.

4) Drugi etap leczenia implantologicznego

Drugi etap polega na wkręceniu implantu z odpowiednią siłą tak, aby zapewnić jego stabilizację. Nasi stomatolodzy zadbają o to, aby jednocześnie nie przegrzać i nie uszkodzić kości.

Łączny czas trwania zabiegu to około 20 minut w przypadku jednego zęba oraz około dwóch godzin, jeśli implantów ma być więcej.

Aby cieszyć się w pełni efektami zabiegu, w pierwszych dniach po leczeniu implantologicznym należy unikać bardzo gorących pokarmów i płynów, spożywania alkoholu oraz palenia papierosów. 3-4 razy dziennie stosujmy odpowiednie płukanki.

Zabieg zakładania implantów zębowych nie jest skomplikowany ani czasochłonny. Dzięki niemu odzyskasz zdrowy, piękny uśmiech!