Menu

Jak przygotować się do wizyty u dentysty?

Jak przygotować się do wizyty u dentysty?
zeby

Dla wielu z nas wizyta u dentysty jest przykrym, a przede wszystkim nieprzyjemnym obowiązkiem. Kojarzy się nam z bólem i dyskomfortem, tymczasem istnieją proste sposoby, aby tego uniknąć. Co zrobić i jak odpowiednio przygotować się na spotkanie ze stomatologiem? Sprawdź w naszym wpisie.

Zrób sobie….ściągę

Bardzo często, gdy słyszymy pytanie od lekarza, dotyczące stanu naszego zdrowia lub przyjmowanych leków, pod wpływem stresu, zapominamy o drobnych dolegliwościach czy zażywanych preparatach. Tymczasem dla stomatologa jest to niezwykle cenna informacja, dlatego warto już w domu zrobić sobie odpowiednią listę.

Przy wypisywaniu dolegliwości, nie zapominajmy o odnotowaniu częstotliwości występowania związanego z nimi bólu i stopnia jego natężenia.

Warto mieć ze sobą także ostatnie wyniki badań, w tym zdjęcia RTG, dzięki czemu unikniemy kolejnego, dodatkowego badania.

Oprócz listy dolegliwości warto zaznaczyć ewentualne uczulenie na preparaty znieczulające. Ważny będzie także ogólny stan naszego zdrowia oraz to, czy chorujemy na schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Nie pomijajmy informacji o ciąży.

Nie zapominaj o świeżym oddechu

Przed wizytą u dentysty powinniśmy pamiętać przede wszystkim o zadbaniu o czyste zęby. W ten sposób nie tylko psychicznie poczujemy się lepiej, lecz również ułatwimy stomatologowi pracę. Brudne zęby bowiem skutecznie utrudniają stomatologowi szybką ocenę stanu naszego uzębienia, a sama wizyta trwa dłużej, gdyż dentysta musi specjalnymi narzędziami usunąć zalegający brud.

Wybierz lekarza

Przygotowanie się do wizyty u dentysty to także wybór właściwego gabinetu. Możemy wybrać specjalistę, polecanego przez rodzinę i znajomych lub zrobić dokładne rozeznanie w Internecie. Sprawdzajmy i czytajmy opinie, bowiem świadomość, że jesteśmy w dobrych rękach pomoże nam się rozluźnić. Przeprowadzane zabiegi będą mniej bolesne, a wizyta przebiegnie w miłej oraz bardzo swobodnej atmosferze.