Menu

Nowoczesne leczenie kanałowe – bezbolesne i skuteczne

Nowoczesne leczenie kanałowe – bezbolesne i skuteczne
Leczenie kanałowe w Szczecinie

Leczenie kanałowe zęba dla większości pacjentów kojarzy się z długim i bolesnym zabiegiem. Niemniej dokładne oczyszczenie i wypełnienie kanałów jest konieczne nie tylko po to, aby wyleczyć zęba, ale dla uniknięcia konieczności jego ekstrakcji. Obecnie nowoczesne gabinety stomatologiczne zapewniają pacjentom bezbolesne leczenie zębów. Jak to możliwe? Za sprawą odpowiedniej technologii, która pozwala dentystom precyzyjnie i sprawnie leczyć kanałowo, eliminując przy tym dyskomfort czy ból odczuwany przez pacjenta.

 

Leczenie kanałowe może uratować ząb przed wyrwaniem!

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że leczenie kanałowe to konieczność, jeśli chcemy uniknąć ekstrakcji. Nieleczone zapalenie miazgi zęba może doprowadzić do powstawania torbieli okołowierzchołkowych. W późniejszym czasie może dojść do tzw. ogniska zakażenia, które ma wpływ na choroby w innych narządach organizmu. Z tego też powodu jest to zabieg, który ma na celu uratowanie chorego zęba.

Podczas tego zabiegu najważniejsze jest precyzyjne oczyszczenie kanału, a następnie jego wypełnienie. Dentysta usuwa próchnicę i odsłania ujścia kanałów, a następnie opróżnia je z miazgi. Kiedy kanały są już oczyszczone, a miazga była zdrowa, można wykonać sterylizację wnętrza zęba. Jeśli jednak do miazgi wdarły się bakterie, konieczne jest wyjałowienie. W tym przypadku możliwość skorzystania z nowoczesnych urządzeń i metod w dużej mierze ułatwia precyzyjne przeprowadzenie wszystkich czynności.

Kanały muszą być absolutnie szczelne, więc niezbędne jest ich precyzyjne wypełnienie. W ten sposób do zęba nie będą przenikać bakterie. Preparat do wypełniania musi dotrzeć do wszystkich zakamarków, dzięki czemu można osiągnąć perfekcyjną szczelność.

 

Nowoczesne metody leczenia kanałowego

W ramach metod leczenia stomatologicznego wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie w zakresie diagnostyki i wypełniania kanałów. Stomatolodzy w Klinice Stomatologicznej UNIMEDEX podczas leczenia kanałowego stosują m.in. endometry, służące do elektronicznego mierzenia długości kanałów korzeniowych, a także specjalistyczne mikrosilniki endodontyczne EndoMate, które pozwalają na precyzyjne opracowanie kanału. Ze względu na małą widoczność pola endodontycznego dentyści w swojej pracy mają możliwość skorzystania z kamer wewnątrzustnych, lup i mikroskopów stomatologicznych, które umożliwiają bardzo precyzyjne przeprowadzenie wszystkich czynności zabiegowych.