Menu

Na czym polega leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem?

Na czym polega leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem?
leczenie zębów pod mikroskopem

Mikroskopowe leczenie kanałowe zębów należy obecnie do jednej z najbardziej precyzyjnych oraz najczęściej stosowanych metod leczenia stomatologicznego. Leczenie kanałowe znajduje się oczywiście w dziedzinie endodoncji, która dotyczy różnych chorób miazgi zębowej oraz tkanek okołowierzchołkowych. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości mikroskopu oraz podświetlenia stomatolog ma możliwość dotarcia nawet do najgłębszych zakamarków zęba, by nie tylko go wyleczyć (poprzez bardzo dokładne oczyszczenie i wypełnienie), ale również po to, by wykryć różnego rodzaju ubytki (niewidoczne przy normalnym leczeniu) czy nawet kamień nazębny oraz wczesne stadia próchnicy.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na mikroskopowe leczenie kanałowe zębów?

Na mikroskopowe leczenie kanałowe zębów powinniśmy zdecydować się (a wręcz jest to nieodzowne) przede wszystkim w sytuacjach, gdy kanały naszych zębów są bardzo wąskie, kręte oraz posiadają dość nietypową budowę anatomiczną lub po prostu w sytuacjach, gdy nasz stomatolog nie jest w stanie dotrzeć do zasłoniętych kanałów (lub ich zobaczyć) w tradycyjnej metodzie leczenia kanałowego. Leczenie kanałowe przy zastosowaniu mikroskopu konieczne jest również w momencie, kiedy doszło do jakichkolwiek uszkodzeń kanału zębowego lub narzędzia stosowane przy zabiegu zostało złamane, a jego resztka utknęła w leczonym kanale.

Na leczenie kanałowe zębów przy użyciu mikroskopu warto zdecydować się przede wszystkim z tego względu, że jest to naprawdę bardzo skuteczna metoda leczenia zębów. Dzięki mikroskopowi nasz stomatolog może uratować chory ząb (skazany na usunięcie) nawet w sytuacji, gdy tradycyjne leczenie jest nieskuteczne bądź też mogłoby ono doprowadzić do powstawania niebezpiecznych dla nas stanów zapalnych w jamie ustnej.