Menu

Mosty CEREC – zalety

Mosty CEREC – zalety
pacjent u dentysty

Nowoczesna stomatologia rozwija się dynamicznie i wykorzystuje najnowsze zdobycze technologiczne. Jednym z nowoczesnych systemów stosowanych w naszej klinice stomatologicznej jest system CEREC. Jest to prawdziwa innowacja w stomatologii i protetyce. Dzięki niemu można wykonywać niezwykle precyzyjne korony, licówki i mosty protetyczne. Pacjent nie musi mieć robionych tradycyjnych wycisków, które wywołują u wielu ludzi odruchy wymiotne, a ponadto nie są idealne. System CEREC bazuje na technologii cyfrowej 3D. Pacjent, który ma wskazanie wykonania mostu protetycznego, ma najpierw robiony dokładny skan wewnątrzustny, który jest zdecydowanie bardziej precyzyjny od wycisków z masy. Taki „elektroniczny wycisk” jest wykonywany w ekspresowym tempie, a lekarz momentalnie uzyskuje wirtualny model uzębienia pacjenta.

Dlaczego warto korzystać z systemu CEREC?

System CEREC daje gwarancję wykonania niezwykle precyzyjnych i odpowiadających wymaganiom i oczekiwaniom pacjenta odbudów protetycznych. Lekarz, mając do dyspozycji elektroniczny wycisk, projektuje most dentystyczny. Projekt jest kierowany do frezarki, która bardzo szybko wycina most z bloczku porcelanowego. Następnym krokiem jest polerowanie mostu i jego glazurowanie. Taki mostek trafia do pieca, gdzie jest wypalany – proces ten zajmuje zaledwie około 10 minut. Tak przygotowany mostek jest już gotowy do zakładania w jamie ustnej. Jak widać korzystanie z systemu CEREC, ma wiele zalet. Jest to między innymi:
Precyzja – mosty protetyczne wykonane przy użyciu systemu CEREC charakteryzują się niespotykaną do tej pory precyzją. Jest ona możliwa do osiągnięcia dzięki wykorzystywaniu technologii CAD/CAM, czyli komputerowego wspomagania projektowania i wytwarzania.
Komfort – komfort wykonywania mostów przy użyciu systemu CEREC jest nieporównywalny z tradycyjnymi metodami. Brak konieczności pobierania wycisków z masy protetycznej powoduje, że jest to bardzo wygodny i bezinwazyjny sposób realizowania uzupełnień protetycznych.
Tempo – tempo wykonywania mostów i innych uzupełnień protetycznych przy użyciu systemu CEREC jest imponujące! Most protetyczny może być zrobiony podczas zaledwie jednej wizyty. Wszystko – począwszy od skanu uzębienia, a skończywszy na wycinaniu mostku z bloczków porcelanowych – jest wykonywane w jednym gabinecie lekarskim.
Trwałość – mosty wykonywane przy użyciu systemu CEREC są pełnoceramiczne. Materiał ten charakteryzuje się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Mosty tego rodzaju będą służyć pacjentowi przez długie lata.
Estetyka – dzięki niebywałej precyzji skanowania uzębienia i frezowania mostów protetycznych odznaczają się one nieskazitelną estetyką.
Bezpieczeństwo – most porcelanowe wykonane przy użyciu systemu CEREC są całkowicie bezpieczne dla wszystkich pacjentów. Materiał ten nie wywołuje bowiem żadnych reakcji alergicznych, a system CEREC gwarantuje najwyższą jakość realizowanej odbudowy.