Menu

Jaka korona zębowa dla kogo? Czym kierować się przy wyborze?

Jaka korona zębowa dla kogo? Czym kierować się przy wyborze?
korona zębowa

Piękny uśmiech to najlepsza ozdoba każdego z nas. Niestety, wiele czynników osłabia nasze zęby, prowadząc do stopniowego zatracenia ich estetycznego wyglądu. Dzięki nowoczesnej stomatologi możliwe jest jednak zniwelowanie negatywnych zmian. Jak mogą w tym pomóc korony zębowe? I jak dobrać je do naszych potrzeb?

Korona zębowa – co warto wiedzieć?

Korona zębowa to skuteczne rozwiązanie, które polecane jest, szczególnie gdy w naszej jamie ustnej powstały głębokie ubytki próchnicowe, które wpływają negatywnie na nasz wygląd, gdy zmagamy się z przebarwieniami, których nie da się już zniwelować lub w przypadku złamanych, lub zniszczonych w innych sposób zębów. Korony zębowe to profesjonalne uzupełnienia protetyczne, które pozwalają nam odzyskać piękny uśmiech i umożliwiają poprawę koloru, czy kształtu naszego uzębienia. Oczywiście rodzaj zastosowanej metody i całkowity przebieg leczenia jest określany przez specjalistów, którzy swoje działania uzależniają do naszych potrzeb i bieżącej sytuacji.

Nowoczesne rozwiązanie

Ponieważ stan naszego uzębienia jest sprawą poważną, warto wybrać nowoczesne techniki, które zagwarantują nam powodzenie. Jedną z najnowszych i najbardziej skutecznych metod jest zastosowanie tzw. korony CEREC. Co to takiego? To metoda tworzenia uzupełnień protetycznych, która wykorzystuje stomatologię 3D, dzięki czemu pozwala na szybkie i bezproblemowe podjęcie stosownych działań. Ta rewolucyjna metoda dostępna jest także w naszej klinice. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim maksymalną szybkością – korony zębowe mogą zostać wykonane już w mniej niż godzinę, co stanowi ogromny krok naprzód w porównaniu z tradycyjnymi metodami. To także wygoda dla naszych pacjentów, którzy mogą cieszyć się pięknym uśmiechem już po jednej wizycie w gabinecie. Dzięki komputerowej technologii CAD/CAM, możliwe jest wykonanie koron zębowych bez pobierania wycisku, wykonywania koron tymczasowych, czy długiego oczekiwania na produkt właściwy. Podstawą leczenia jest zastosowanie skanera wewnątrzustego, dzięki któremu nasi specjaliści tworzą dokładny wycisk optyczny. Kolejny krok to zaprojektowanie korony zębowej przy pomocy specjalistycznego programu komputerowego. W procesie tym może brać udział także pacjent, który ma realny wpływ na wygląd swojego przyszłego uśmiechu. Gotowy projekt tworzony jest za pomocą rewolucyjnej frezarki 3D. Wykonywane przez nas korony to produkty najwyższej jakości, które kolorem i wyglądem nie odróżniają się od naturalnej powierzchni zębów. W ofercie posiadamy korony pełnoceramiczne, korony porcelanowe oraz korony hybrydowe. Wszystkie one wyglądają bardzo estetycznie (nadają się do łuku przedniego i łuku bocznego zębów), a do tego są trwałe i umożliwiają normalne funkcjonowanie.