Menu

Implanty zębowe – zalety

Implanty zębowe – zalety
implanty zębowe

Implanty zębowe składają się z dwóch części: korony oraz korzenia. Korzeń, przypominający wyglądem śrubę, produkowany jest z czystego tytanu, dzięki czemu jest tolerowany przez ludzki organizm. Umieszczany jest on w kości wyrostka zębowego, poprzez wkręcenie. Śruba zostaje całkowicie zasłonięta przez dziąsło.

Na takim sztucznym korzeniu montuje się ceramiczną koronę, której odcień oraz stopień przeźroczystości dobierany do barwy pozostałego uzębienia u pacjenta.

Jakie są zalety implantów?

1) Implanty mogą być stosowane w różnych sytuacjach

Najważniejszą zaletą implantów jest fakt, że pomagają one zarówno w sytuacji, gdy pacjent utracił pojedynczy ząb, kilka zębów, jak i w przypadku, gdy doszło do całkowitej utraty uzębienia.

Warto zdać sobie sprawę, że koszt wszczepia implantu, służącego nawet kilkadziesiąt lat,  jest porównywalny do kosztu wykonania „mostka”, który po kilku latach trzeba wymieniać. W przypadku braku paru zębów implanty będą spisywały się lepiej, niż ruchome protezy, które trzeba wyjmować i nakładać kilka razy na dobę. Pacjenci również chwalą sobie pozytywne wyniki leczenia implantologicznego, w porównaniu do używania niewygodnych protez całkowitych.

2) Idealny efekt estetyczny po wszczepieniu implantów

Kolejnym plusem wszczepienia implantów zębowych jest efekt estetyczny, który zapewniają. Dzięki leczeniu implantologicznemu nasi pacjenci odzyskują promienny, jasny uśmiech, a co za tym idzie, komfort psychiczny oraz pewność siebie.

Trwałe odtworzenie utraconych zębów wpływa również na poprawę mechaniki żucia i prawidłowe ułożenie żuchwy. W efekcie układ twarzy zyskuje lepszy wygląd, a rysy się wyostrzają.

3) Implanty nie niszą sąsiadujących zębów

Implanty zębowe pozwalają zastąpić brakujące zęby bez konieczności szlifowania sąsiadujących. Oszczędzamy w ten sposób pozostałe naturalne, zdrowe uzębienie, wzmacniając jego trwałość.

Implanty zębowe zapobiegają ponadto zanikowi tkanki kostnej, służą dłużej niż popularne „mostki” i nie są podatne na próchnicę, dlatego warto zainwestować w leczenie implantologiczne.