Menu

Czym są implanty zębowe?

Czym są implanty zębowe?
Jak zbudowany jest implant

Jednym z najprężniej rozwijających się działów stomatologii jest implantologia, zajmująca się wszczepianiem implantów zębowych.

Kiedy stosuje się implanty zębowe?

Implanty zębowe, czyli wszczepy, zastępujące naturalny korzeń zęba, stosuje się w przypadku braku pojedynczego lub kilku zębów, położonych obok siebie bądź w różnych miejscach jamy ustnej. Implanty pozwalają także całkowicie zrekonstruować uzębienie i wypełnić braki w przestrzeni międzyzębowej.

Przeprowadzona za ich pomocą rekonstrukcja zgryzu powoduję pozytywną zmianę zarysu twarzy i przywraca jej piękny, naturalny uśmiech.

Jak zbudowany jest implant?

Implanty składają się z metalowej, tytanowej części, wyglądem przypominającej śrubę. Jest ona całkowicie zasłonięta przez dziąsło i doskonale tolerowana przez ludzki organizm.

Drugą część stanowi ceramiczna powierzchnia korony, dzięki czemu zęby osadzone na implantach przypominają naturalne zęby. Odcień oraz stopień przeźroczystości korony dobieramy indywidualnie do każdego pacjenta.

Jak długo trwa zabieg wszczepienia implantu?

W nieskomplikowanych przypadkach możliwe jest zaopatrzenie pacjenta w implanty z koroną protetyczną w jeden dzień. Wszczepia się je w znieczuleniu miejscowym bądź pod ogólną narkozą, wcześniej wykonawszy zdjęcie rentgenowskie.

Jakie są zalety implantów zębowych?

Implanty zębowe, oferowane naszym klientom, posiadają szereg zalet.

Są ratunkiem dla pacjentów, którzy utracili ząb lub zęby wiele lat temu i u których zdiagnozowany został zanik tkanki kostnej.

Aby je wszczepić, nie trzeba szlifować zębów z nimi sąsiadujących, dzięki czemu implanty nie ingerują w strukturę zdrowego uzębienia. Jednocześni wzmacniają je i przeciwdziałają zanikowi tkanki kostnej.

Warto także wspomnieć, iż implanty zębowe nie są podatne na próchnicę. Dzięki nim pacjenci mogą cieszyć się przez długie lata, zdrowym, olśniewającym uśmiechem.

Implanty zębowe stanowią zatem najlepsze rozwiązanie w przypadku utraty jednego lub kilku zębów. Wykonane z trwałych materiałów, dobrane odcieniem do pozostałego uzębienia, przywrócą piękny uśmiech, a tym samym wiarę w siebie!