Menu

Czym charakteryzuje się system CEREC?

Czym charakteryzuje się system CEREC?
Korony CEREC

System CEREC to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje technologię CAD/CAM. Jego zadaniem jest wykonywanie rekonstrukcji powierzchni zębów pacjentów. Po raz pierwszy został użyty w 1985 roku i do dzisiaj jest jednym z najpowszechniej stosowanych systemów tego typu na całym świecie. W naszej klinice stomatologicznej posługujemy się tym urządzeniem, dzięki czemu nasi pacjenci nie muszą mieć pobieranych tradycyjnych wycisków uzębienia, które są mało przyjemne i mniej dokładne od tych wirtualnych.

Jak działa system CEREC?

System CEREC wykorzystuje wewnątrz ustną kamerę do wykonania optycznych wycisków zębów pacjenta. Urządzenie dokładnie skanuje zgryz, a następnie tworzy jego trójwymiarową, wirtualną projekcję. Jest to niezwykle precyzyjny model szczęk pacjenta. Na nim lekarz może opracowywać rekonstrukcję brakujących powierzchni zębowych, a każdy ruch można śledzić na ekranie monitora. Po zakończeniu rekonstrukcji wszystkie dane są przesyłane do maszyny. Przy pomocy diamentowych wierteł wykonuje ona dokładną rekonstrukcję zęba. Wykorzystując tę nowoczesną technologię, możemy w niespełna dwie godziny wykonać uzupełnienia pełnoceramiczne (np. korony, licówki, wypełnienia inlay czy onlay). Dzięki niej pacjent nie musi czekać na rekonstrukcję zęba kilku dni, ale jest ona realizowana od ręki – na jednej wizycie.

Jakie są zalety stosowania systemu CEREC?

Precyzja
Rekonstrukcje zębów wykonane przy użyciu systemu CEREC są niezwykle precyzyjne i doskonale dopasowane do zgryzu pacjenta. Wirtualny wycisk sporządzany przez to nowoczesne urządzenie jest znacznie dokładniejszy od tradycyjnego, gdyż rejestruje zarówno tkanki miękkie, jak i twarde w ich naturalnym położeniu. Tradycyjny wycisk wykonywany z masy często powodował deformację obrazu zgryzu pacjenta, a to doprowadzało do sytuacji, gdy gotową rekonstrukcję protetyczną, trzeba było poprawiać.
Nieskazitelna estetyka
Odbudowy wykonane z zastosowaniem tego systemu są idealne. Ich estetyka znacznie przewyższa tradycyjne rekonstrukcje uzębienia wykonywane przez protetyków.
Błyskawiczne tempo
Cały zabieg jest przeprowadzany w ekspresowym tempie. Rekonstrukcja jest wykonywana podczas zaledwie jednej wizyty, która trwa zazwyczaj nie dłużej niż dwie godziny.
Wszystko w jednym gabinecie
Cała procedura przeprowadzana jest w jednym gabinecie stomatologicznym, nie ma potrzeby udziału protetyka.
Komfort
Wygoda wynikająca z użycia systemu CEREC jest nieporównywalna z tradycyjnymi metodami protetycznymi. Nie ma potrzeby wykonywania mało przyjemnych wycisków z masy.