Menu

Chirurgia stomatologiczna – jakie zabiegi obejmuje?

Chirurgia stomatologiczna – jakie zabiegi obejmuje?
Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia to dziedzina stomatologii wymagająca od dentysty znacznej wiedzy medycznej, zaplecza technicznego i umiejętności. Nasza Klinika Stomatologiczna w Szczecinie to miejsce pracy cenionych specjalistów, który na co dzień zajmują się kompleksowym leczeniem i opieką nad pacjentami stomatologicznymi. Stosujemy nowoczesne techniki leczenia, których zadaniem jest ograniczenie bólu dla pacjenta i  efektywna terapia schorzenia.

Do najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej możemy zaliczyć:

  • ekstrakcja zębów stałych, mlecznych, zębów mądrości, uszkodzonych
  • działania mające na celu leczenie stanów zapalnych
  • nacinanie i czyszczenie ropni
  • gingiwektomia, czyli usunięcie fragmentu dziąsła narastającego na ząb
  • usuwanie torbieli i włókniaków, nadziąślaków, brodawczaków
  • resekcja wierzchołków korzeni

Walka z bólem i strachem

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szeroki zakres zabiegów, zaczynając od prostych kilkuminutowych ekstrakcjach zębów, a kończąc na skomplikowanych zabiegach rekonstrukcji uzębienia.

Bez względu na rozległość działań chirurgia stomatologiczna może wywoływać w pacjentach poczucie strachu, dlatego dokładamy wszelkich starań, by procedura medyczna była dla pacjenta zrozumiała. Staramy się, by w okresie przygotowania do zabiegu, w trakcie jego trwania i w okresie pozabiegowym otoczyć Państwa kompleksową opieką. Kładziemy nacisk na to, by podczas każdej czynności medycznej zapewnić Państwu komfort oraz zminimalizować odczucie bólu. Stosujemy nowoczesny system znieczulenia miejscowego oraz ogólnego, a także dysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym. Dodatkowo w celu zminimalizowania ryzyka powikłań i przyśpieszenia procesu gojenia się ran w naszej Klinice Stomatologicznej w Szczecinie stosujemy fibrynę bogatopłytkową pozyskiwaną z krwi pacjenta. Na bazie zdobytego doświadczenia wiemy, że tylko kompleksowe działania składają się na powodzenie leczenia.