Menu

10 cech dobrego gabinetu stomatologicznego

10 cech dobrego gabinetu stomatologicznego
Dentysta

Gdybyśmy przeprowadzili badania opinii publicznej, z pewnością okazałoby się, że jednym z najbardziej stresogennych miejsc są gabinety dentystyczne. W naszym wpisie przedstawimy złotą dziesiątkę, czyli 10 cech dobrego gabinetu stomatologicznego, które sprawią, że do dentysty będziemy szli nie z „duszą na ramieniu”, ale pełni optymizmu i dobrej energii.

Po pierwsze: kompleksowa opieka

Dobry gabinet dentystyczny to gabinet, oferujący bardzo szeroki zakres usług, w tym najnowocześniejsze metody leczenia oraz skuteczne i bezbolesne metody znieczulenia.

W jego ofercie powinny znaleźć się zatem usługi od tradycyjnej stomatologii, przez chirurgię stomatologiczną, implantologią, po stomatologię estetyczną.

Po drugie: nakierowanie na pacjenta

Gabinet powinien budzić zaufanie: być zadbany, czysty oraz uporządkowany. Ważne będą elastyczne godziny przyjęć oraz przyjazna poczekalnia.

Po trzecie: mali pacjenci

Dobry gabinet stomatologiczny dba nie tylko o dorosłych, lecz także o małych pacjentów. Nie tylko posiada dedykowane dla nich zabiegi, lecz także znajdziemy w nim przyjazny kącika dla malucha, w którym mały pacjent będzie mógł wyciszyć się i rozluźnić przed wizytą w gabinecie.

Po czwarte: fachowcy

Wizytówką dobrego gabinetu dentystycznego będą pracujący w nim fachowcy. Powinni nie tylko być perfekcyjnie przygotowani pod względem merytorycznym lecz także informować pacjenta o przebiegu leczenia, zwracając uwagę w jego trakcie na każdy grymas bólu. Ważna będzie empatia, indywidualne podejście do niego oraz dbanie o jego komfort psychiczny.

Po piąte: sprzęt

Dobry gabinet będzie dysponował najnowocześniejszym sprzętem, na przykład do radiowizjografi, czy kamerami wenątrzustnymi, obrazującymi stan zębów, dzięki czemu leczenie będzie jeszcze bardziej skuteczne.

Po szóste: lokalizacja

Kolejną cechą dobrego gabinetu dentystycznego będzie jego lokalizacja. Ważne, aby dojazd do niego był dogodny i aby sam gabinet mieścił się blisko węzłów komunikacyjnych. Jeśli jest od nich nieco oddalony, zadbajmy o przestronny parking tylko dla klientów gabinetu.

Po siódme: rekomendacje

Szukając gabinetu stomatologicznego, zwracajmy uwagę, czy może poszczycić się pozytywnymi opiniami w Internecie. Rozpytajmy wśród znajomych, czy korzystali z jego usług. Jeśli gabinet ma grono zadowolonych klientów, spokojnie możemy korzystać z jego usług.

Po ósme: certyfikaty

Czekając w poczekalni gabinetu, zwróćmy uwagę, czy na jego ścianach wiszą certyfikaty oraz dyplomy lekarzy stomatologów, poświadczających ich wiedzę oraz praktyczne umiejętności.

Po dziewiąte i dziesiąte: atmosfera

Dwie ostatnie cechy dobrego gabinetu dentystycznego możemy sprowadzić do jednej, czyli przyjaznej, ciepłej, rodzinnej atmosfery. Jeśli tuż po przekroczeniu progu gabinetu jesteśmy zrelaksowani i odprężeni to znak, że możemy spokojnie zasiąść na dentystycznym fotelu.