Menu
Co leczymy? Co leczymy?

Korony CEREC – Stomatologia 3D

stomatologia cyfrowa 3d
Na czym polega zastosowanie techniki CAD/CAM w stomatologii? Najprościej mówiąc polega na zastąpieniu  klasycznego wycisku tzw. wyciskiem optycznym. Skaner wewnątrzustny z dużą dokładnością odwzorowuje oszlifowane zęby. Oprogramowanie pozwala na zaprojektowanie  koron, mostów i licówek z wielką  dokładnością i precyzją.Do niedawna wykonanie korony czy mostu było kilkudniowym procesem wymagającym zaangażowania dentysty i technika dentystycznego, kilku wizyt pacjenta w gabinecie. Dziś, mosty korony licówki CEREC mogą powstać nawet w niecałą godzinę. Jak to możliwe? Dzięki technologii CAD/CAM. Technologia nie stoi w miejscu i od 30 lat trwa intensywny rozwój cyfrowej stomatologii. Dziś, dzięki komputerowej technologii CAD/CAM, możemy Państwu wykonać mosty i korony porcelanowe,  łączniki protetyczne do implantów, korony hybrydowe na implantach w ciągu jednej wizyty – bez nieprzyjemnego pobierania wycisku,   bez wysyłania pracy do laboratorium protetycznego i oczekiwania na stworzenie koron. Nie ma potrzeby wykonywać koron i mostów tymczasowych.

Klinika stomatologiczna Unimedex zawsze podąża za najnowszymi technologiami.

Najszybciej rozwijająca się technologia w stomatologii

Do pracy używamy komputerowego systemu CEREC PREMIUM oraz InLab 15, składającego się z konsoli i wyposażonej w skaner wewnątrzustny i sprzężonej z komputerem frezarki 3D. Z perspektywy pacjenta, cały proces jest bardzo prosty i szybki. W pierwszej kolejności stomatolog oczyszcza ząb z kamienia, próchnicy i starych wypełnień. Następnie, zamiast tradycyjnych wycisków, przy użyciu skanera zewnątrzustnego wykonywany jest skan 3D zębów, a obraz trafia prosto do komputera. Na monitorze Pacjent i stomatolog widzą dokładnie odwzorowane zęby i dziąsła. Ogromną zaletą technologii CAD/CAM jest fakt, iż pacjent może uczestniczyć w procesie projektowania odbudowy protetycznej. Stomatolog konsultuje z nim kształt zęba, więc przy użyciu korony CEREC można nieco poprawić naturę.

Następnie projekt trafia do specjalistycznej frezarki 3D, która w porcelanowym bloczku frezuje Państwa nowy ząb. Nowy ząb będzie w takim samym kolorze i tak samo wytrzymały, jak naturalne zęby Pacjenta. Technologia umożliwia utworzenie wypełnień ceramicznych  inlay, onlay i overlay.

Nasza Klinika dysponuje dwoma systemami CEREC:

  • Konsole do skanowania wyposażone w skanery wewnątrzustne
  • Frezarki do wykonywania odbudów In Lab MC Do zarządzanie maszynami stosujemy najnowsze oprogramowanie CEREC PREMIUM SW 4.4 oraz inLab 15.